خواص عسل

فواید عسل در بدنسازی

فواید عسل در بدنسازی

فواید عسل در بدنسازی یکی از مباحثی است که در بین ورزشکاران و بدنسازان مطرح است چرا که بدن انسان جهت سوخت و ساز و تامین انرژی به کربوهیدرات ها و قند نیاز دارد.

عسل یکی از مواد مغذی میباشد که حاوی مقدار زیادی از کربوهیدرات در مقدار و حجم کم میباشد به نوعی حاوی کربوهیدرات فشرده شده میباشد.

آیا شماهم به عنوان یک ورزشکار بدنبال تامین انرژی لازم خود از طریق قند های طبیعی میباشید؟

پس با ما در سایت عسلو همراه باشید تا از فواید عسل در بدنسازی مطلع شوید.

فواید عسل در بدنسازی

عسل و عضله سازی

همان طور که قبلا هم گفتیم بدن انسان جهت فعالیت های روزمره خود به انرژی نیاز دارد ولی ورزشکاران به انرژی بیشتری چراکه سوخت و ساز بدن ورزشکاران و بدنسازان به مراتب بیشتر از افراد عادی است.

انرژی لازم برای بدن از طریق کربوهیدرات ها و نیز قند ها تامین میگردد که بدن انسان با استفاده از کربوهیدرات هایی که در کبد میباشد و نیز قندی که در خون است بوسیله گردش خون به عضله ها میرسد و موجب تامین انرژِی برای عضله ها و نیز عضله سازی بیشتری با مصرف پروتئین های لازم میگردد.

حال عسل چگونه موجب افزایش این انرژی میشود؟

عسل به علت دارا بودن میزان کربوهیدرات زیاد در مقدار کم یکی از منابع عالی جهت تامین این انرژِ میباشد که با مصرف آن و رسوب در کبد موجب افزایش سوخت و ساز بدن ورزشکاران و نیز افزایش انرژی آنان میشود.این افراد میتوانند بجای استفاده از قند های مصنوعی از یک منبع طبیعی استفاده کنند چرا که قند های مصنوعی موجب افزایش اثر هیپوگلیسمی میشود که با مصرف قند های مصنوعی بدن بصورت خودکار انسولین بیشتری جهت کاهش قند خون انجام میدهد که این امر موجب بیحالی و کسلی ورزشکار میشود.

همچنین شما عزیزان می توانید برای مطالعه بیشتر در مورد آیا مصرف عسل قبل از بدنسازی خوب است بر روی لینک کلیک کنید.

فواید عسل برای ورزشکاران و بدنسازان

از فواید عسل برای ورزشکاران و بدنسازان به چند مورد در زیر اشاره خواهیم کرد که با مصرف عسل میتوانید به سوخت و ساز بدن خود کمک شایانی کنید.

  • منبع طبیعی حاوی کربوهیدرات
  • منبع غنی از آنتی اکسیدان ها
  • ثبات قند خون حین ورزش
  • جلوگیری از خسته شدن حین تمرین
  • افزایش استقامت
  • شفافیت پوست
  • کمک به هضم غذا
  • کمک به عملکرد جنسی
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • و…

فواید عسل در بدنسازی

زمان مصرف عسل برای ورزشکاران

زمان مصرف عسل برای ورزشکاران نسبت به نوع ورزش و نحوه تمرین و نیز حرفه ای یا حرفه ای نبودن ورزشکار بستگی دارد و میتواند متفاوت باشد.

ولی بطور کلی ما برای شما عزیزان بهترین زمان های مصرف عسل را در زیر بیان میکنیم که مناسب اکثر ورزشکاران میباشد.

 

4 ساعت قبل از ورزش: مصرف ۴ گرم عسل به ازای هر کیلوگرم وزن ورزشکار

2 ساعت قبل از ورزش: مصرف ۱ گرم عسل به ازای هر کیلوگرم وزن ورزشکار

10 دقیقه قبل از ورزش: مصرف ۰.۵ گرم عسل به ازای هر کیلوگرم وزن ورزشکار

مصرف ۳۰ تا ۴۰ گرم عسل در طول زمان ورزش به ازای هر ساعت ورزش کردن

 

نتیجه گیری

با تفاسیر و فواید عسل که در بالا توضیح دادیم به سادگی میتوان از خواص فوق العاده عسل برای ورزشکاران پی برد چرا که هم منبع غنی از کربوهیدرات ها و آنتی اکسیدان های لازم برای بدن میباشد و نیز میتواند موجب بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن شود.

ورزشکاران برای تمرین با کیفیت تر و بهتر حتما نیاز به یک سیستم ایمنی قوی میباشند که آنان را از انواع سرماخوردگی ها و آنفولانزا ها در امان نگه دارد چرا که با وقوع هر یک از این بیماری ها از کیفیت تمرین و افت عضله برخوردار خواهند بود.

پس با استفاده روزانه 30 الی 40 گرم عسل طبیعی بطور منظم میتوانید از تاثیرات فوق العاده این محصول بهره ببرید.

ما در مجموعه عسلو با کمک کادری مجرب و دانش آموخته برای شما هم میهنان عزیزان بهترین عسل های طبیعی مناسب ضاعقه های مختلف را فراهم آورده ایم.تا از لحظاتی شیرین در کنار شما عزیزان سهیم باشیم.

کیفیت را از ما بخواهید…

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *