انواع عسل

عسل دیوانه

عسل دیوانه

عسل دیوانه یا به اصطلاح mad honey عسلی است که عمدتا در ارتفاعات کشور نپال،شمال ترکیه در مجاورت دریای سیاه، شمال غربی ایالات متحده در سمت اقیانوس آرام و چند نقطه‌ی دیگر در دنیا یافت میشود و این عسل حاوی مواد توهم زا و خطرناکی میباشد که به هیچ وجه مصرف آن توصیه نمیشود.حال ما در این مقاله قصد داریم نحوه تشکیل و علت توهم زایی این عسل را برای شما عزیزان ارائه کنیم.

عسل دیوانه کننده یا mad honey چیست؟

عسل دیوانه کننده چیست و در چه مناطقی و توسط چه زنبورهایی تولید میشود؟

همانطور که از نام این عسل مشخص است این عسل موجب توهم زایی در انسان میگردد.این عسل توسط زنبورهای ایپیس لیبوریوسا (apis laboriosa) که بزرگترین گونه زنبور های عسل میباشد و عمده فعالیت آنها در مناطق کوهستانی و صعب العبور کشورهای نپال،هند و چین میباشد تولید میشود و از طریق مکیدن شهد گل های آزالیا زرد که حاوی ماده توهم زا به نام گرینوتوکسین (graynotixin) میباشند به وجود می آورند.که به علت سازگاری زنبور های عسل منطقه نپال با کمبود گلهای دارای شهد و طی گذشت سالیان زیاد باعث جهش ژنتیکی و استفاده از شهد گلهای آزالیای زرد موجود در آن منطقه به وجود می آید.که خوردن یک قاشق از آن میتواند باعث بروز 24 ساعت توهم بشود.

این نوع عسل عسلی نمیباشد که ما در سر میز صبحانه آنرا میخوریم و مصرف آن به هیچ وجه توصیه نمیشود چرا که به علت دارا بودن مواد توهم زا و روان گردان باعث بروز علائمی مانند حالت تهوع،سبکی سر،استفراغ و… میشود که به راحتی قابل یافتن نیست.

در قبیله ای بنام کولونگ در کشور نپال مردمان این قبیله حاضرند با وجود تمامی خطرات موجود در رسیدن به این نوع عسل آنرا بدست بیاورند و مصرف کنند چرا که بر این باورند که این عسل در درمان التهاب مفاصل و نیز بهبود عملکرد جنسی موثر میباشد.

رنگ و مزه این عسل متفاوت با سایر عسل ها میباشد که دارای رنگی قرمز و طعمی تلخ میباشد که ممکن است تصورات فرد را عسلی شیرین و لذتبخش را برهم بزند.

شما عزیزان می توانید برای تهیه و “خرید عسل طبیعی” وارد وب‌سایت “عسلو” شوید و نسبت به تهیه آن اقدام فرمایید.

عسل توهم زا

عسل توهم زا یا عسل دیوانه که به mad honey نیز معروف است همانطور که در قسمت بالا نیز به آن اشاره کردیم عسلی است که عمدتا در کشور نپال و ارتفاعات هیمالیا یافت می شود و دسترسی به آن نیز با مشکلات و دشواری های فراوانی نیز همراه می باشد که بومیان این مناطق با تحمل این مشکلات و رنج ها در به دست آوردن آن تلاش می کنند.

جالب است بدانید که بومیان این مناطق بر این باورند که استفاده از این عسل علاوه بر داشتن خاصیت توهم زایی که دارد خاصیت درمانی بسیاری از جمله درمان درد مفاصل و نیز افزایش قوای جنسی را نیز به همراه دارد و بر این عقیده هستند که فواید آن بسیار بیشتر از خاصیت توهم زایی آن می باشد.

عسل دیوانه

مصرف عسل دیوانه کننده مفید است؟

همانند دیگر داروهای سنتی نظریه های متفاوتی در مورد این نوع عسل وجود دارد که حتی داستان های بسیاری در مورد این عسل روایت گردیده است که در یکی از این روایات آمده است که مهرداد یکی از پادشاهان پارسی با قرار دادن این نوع عسل بر سر راه ارتش روم و با مصرف کردن این عسل توسط سربازان ارتش روم و توهم زایی آنها را شکست داده است.که این امر نشانگر این میاباشد که این عسل بیشتر به علت داشتن حالت توهم زایی و نوعی مخدر طبیعی طرفداران بسیاری در کشور نپال دارد که این توهم زایی باعث پیشی گرفتن از فواید این عسل شده است نه خواص درمانی آن که به هیچ وجه در صورت دسترسی نباید مصرف گردد.

مصرف کنندگان این نوع عسل معتقدند که مصرف این عسل صرفا به علت توهم زایی نمیباشد که با توجه به باور آنها در درمان التهاب مفاصل و بهبود عملکرد جنسی موثر است.با این تفاسیر افراد قبیله ای میتوان دریافت که سایر عسل های موجود در دنیا نیز این خواص را دارا میباشند و تنها در مورد عسل دیوانه نمیباشد که با نتیجه گیری از آن میتوان دریافت افراد قبیله ای کشور با به جان خریدن خطرات بسیار در بدست آوردن این عسل تنها به علت توهم زایی و نوعی مخدر طبیعی است که طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

عسل دیوانه چه اثرات مخربی دارد؟

عسل دیوانه یا mad honey به علت داشتن مواد توهم زا و مخدر های طبیعی که از شهد گل های آزالیا و رودوندرون که دارای برگ های همیشه سبز با ترکیبات توهم زا فعالی میباشد که میتواند موجب توهم زایی شدیدی در افراد به مدت 24 ساعت را دارا باشد به نوعی که با تاثیر بر روی فعالیت مغز موجب توهم زایی میگردد که میتواند اثرات مخرب بسیاری در بلند مدت بر روی مغر داشته باشد که باعث مرگ سلول های مغزی میگردد.

مصرف این نوع عسل همانند اعتیاد به مواد مخدر عمل میکند که باعث اعتیاد فرد به این عسل  در نتیجه مصرف پی در پی این عسل را بهمراه دارد.

به هیچ وجه مصرف این عسل توصیه نمیشود.

عسل دیوانه

نحوه برداشت و استخراج عسل دیوانه

نحوه برداشت و استخراج عسل دیوانه به حدی با خطرات و مشکلاتی همراه می باشد که تنها افراد و روسای قبایل موجود در نواحی کوه های هیمالیا واقع در کشور نپال این خطرات را به جان خریداری می کنند تا عسلی با خواص دیوانه کننده را برداشت کنند.کندو های این نوع عسل عمدتا در نواحی دور از دسترس و در بین صخره ها تشکیل می گردد که دستیابی به آنها خطرات خود را دارا می باشد ولی با این حال افراد ساکن در این قبایل تنها با استفاده از تجهیزات ابتدایی طناب،چوب بامبو،نیزه،آتش و دود به سراغ استخراخ این عسل می روند که در این مسیر با مشکلاتی نظیر حمله حیوانات،نیش زنبور های وحشی این عسل که حتی می توانند از لباس ضخیم زنبورداری نیز عبور کند،خطر سقوط از صخره و…بطور کلی خطراتی که امکان مرگ افراد را نیز در صورت عدم رعایت کردن و کمی سهل انگاری را در پی خواهد داشت.اما با این حال هرساله افراد بسیاری از این قبایل که تنها این افراد جرعت انجام چنین کارهایی را دارند به سراغ استخراج عسل دیوانه روانه کوه های پرخطر می روند.

آیا عسل دیوانه در ایران وجود دارد؟

باید در پاسخ به این سوال که آیا عسل دیوانه در ایران وجود دارد باید بگوییم که خیر.

این نوع عسل به علت توهم زایی در بسیاری از کشور های مصرف آن ممنوع می باشد و ایران نیز از دسته کشور هایی می باشد که مصرف این عسل در آن ممنوع می باشد و به هیچ روشی نمی توان یافت.

علاوه بر ممنوعیت عسل توهم زا به علت توهم زا بودن آن در ایران واردات عسل ممنوع می باشد که از این رو می توان دریافت که به هیچ عنوان امکان دسترسی و یافت این محصول در ایران وجود ندارد.

 

ما به شما این نوید را میدهیم که مجموعه” عسلو “با داشتن کادری مجرب و با سابقه و استفاده از دانش روز دنیا در زمینه تولید عسل با کیفیت و طبیعی فعالیت میکند.

شما عزیزان میتوانید در جهت خرید عسل با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را در جهت خرید این ماده ارزشمند کسب فرمایید.

لازم به ذکر است که به هر عسلی نباید عسل گفت چرا که هدف ما در مرحله اول ارزش گذاری به محصول مورد مصرف مشتری است.

مطمئنا هدف ما سلامتی شما عزیزان است.

کیفیت را از ما بخواهید…

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *